چکاپ پروستات

آزمایش چکاپ معاینه عفونت درمان سرطان پروستات شما غده ای به اندازه گردو است که در نزدیکی مثانه قرار دارد. پروستات به تولید مایع منی کمک می کند.

معاینه پروستات می تواند به پزشک شما در تشخیص بزرگی یا ملتهب پروستات کمک کند. همچنین می‌تواند به آن‌ها در تشخیص سرطان پروستات، که دومین نوع شایع سرطان منبع مطمئن در میان مردان آمریکایی است، کمک کند.

معاینه معمولاً شامل معاینه دیجیتال رکتوم (DRE) و آزمایش سطوح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) است.

اگر علائم بزرگی پروستات را دارید ممکن است پزشک بخواهد معاینه پروستات را انجام دهد. برخی از پزشکان این کار را به عنوان بخشی از یک معاینه معمول انجام می دهند.

چه کسانی باید معاینه پروستات بدهند؟

از سن 50 سالگی، همه مردان باید غربالگری سرطان پروستات را با پزشک خود در میان بگذارند. مردان در معرض خطر بالاتر توصیه می کند که این مکالمه را در سن 45 سالگی انجام دهند.

اگر یکی از بستگان درجه اول قبل از سن 65 سالگی سرطان پروستات داشته باشد،(آزمایش چکاپ معاینه عفونت درمان سرطان پروستات) احتمال افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات وجود دارد. شروع غربالگری سرطان پروستات حتی زودتر،

درمان سرطان پروستات قبل از گسترش آسانتر است. با این حال، برخی از سرطان های پروستات به قدری آهسته رشد می کنند که همیشه نیاز به درمان ندارند. خیلی به سن شما و عوامل دیگر بستگی دارد.

عوامل خطر خود را با پزشک خود در میان بگذارید و بپرسید که آیا باید معاینه پروستات را به عنوان بخشی از چکاپ سالانه خود انجام دهید.

معاینه دیجیتال رکتال چیست؟

رایج ترین راه برای بررسی سلامت پروستات توسط پزشکان، DRE است. این یک روش نسبتاً سریع و ساده است.

برای معاینه، در حالی که ایستاده اید از ناحیه کمر خم می شوید یا به پهلو دراز می کشید و زانوهای خود را به سمت سینه خم می کنید.

(آزمایش چکاپ معاینه عفونت درمان سرطان پروستات) پزشک انگشت دستکش دار را روغن کاری کرده و به آرامی داخل راست روده شما قرار می دهد.

آنها یک دست را روی پروستات شما فشار می دهند و دست دیگرشان ناحیه لگن شما را احساس می کند. فقط باید چند لحظه طول بکشد.

ممکن است ناراحتی لحظه ای را تجربه کنید. همچنین ممکن است احساس نیاز به ادرار کنید، به خصوص اگر پروستات شما بزرگ یا ملتهب باشد.

پزشک شما می تواند به شما بگوید که آیا پروستات شما اندازه و شکل طبیعی دارد یا خیر. به طور کلی، DRE هیچ خطری ندارد.

چگونه باید برای چکاپ آماده شوم؟

اگر هموروئید، پارگی مقعد یا سایر مشکلات مقعدی دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر به طور معمول نفس بکشید و سعی کنید آرام باشید، امتحان آسان تر خواهد شد.

قبل از انجام آزمایش PSA، هر دارو و مکملی را که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. انزال اخیر همچنین می تواند بر سطح PSA شما تأثیر بگذارد.

از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از انجام آزمایش از فعالیت جنسی خودداری کنید(آزمایش چکاپ معاینه عفونت درمان سرطان پروستات).

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *