کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل در آزمایش آن تایم با بلاترین پروتکل های بهداشتی و پیشرفته ترین امکانات انجام میشود و آزمایش آن تایم آزماشی کرونا را در محل کار یا منزل شما نیز انجام میدهد و دیگر نیازی نیست شما به آزمایشگاه مراجعه کنید و در محیط های کرونایی حضور داشته باشید.

 

اولویت کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل با افزادی است که دارای علائمی مانند تب 38 تا 40 ، سرفه خشک و همراه با سوزش ، تنگی نفس ، خستگی ، از دست دادن جدید چشایی یا بویایی ،
درد عضلات و سردرد باشند. و حتما افرادی که با این اشخاص در ارتباط بودند نیز باید تست کرونا بدهند زیرا ممکن است آنها هم ناقل باشند .

تست PCR

جما در آزمایش آن تایم تست PCR (پی سی آر) را نیز با بالاترین کیفیت انجام میدهیم. سازمان‌های بهداشت جهانی و مرکز کنترل بیماری‌های عفونی تست pcr کرونا را به عنوان دقیق ترین روش تشخیص و فهمیدن ویروس کرونا (COVID-19) اعلام کرده است. در اصل این تست تشخیص به شما اعلام میکند که به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر! تست pcr کرونا به واسطه دو سوآپ 15 سانتی از جنس پنبه از حلق و بینی فرد بیمار نمونه گیری میکند. تست واکنش زنجیره‌ای پلیمراز (PCR) برای COVID-19 یک آزمایش مولکولی است که نمونه تنفسی فوقانی شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و به دنبال ماده ژنتیکی (ریبونوکلئیک اسید یا RNA) SARS-CoV-2، ویروسی است که باعث COVID-19 می‌شود. دانشمندان از فناوری PCR برای تکثیر مقادیر کمی RNA از نمونه ها به اسید دئوکسی ریبونوکلئیک (DNA) استفاده می کنند، که تا زمانی که SARS-CoV-2 در صورت وجود قابل تشخیص نباشد، تکثیر می شود. آزمایش PCR از زمانی که در فوریه 2020 مجاز به استفاده از آن شد، آزمایش استاندارد طلایی برای تشخیص COVID-19 بوده است. این آزمایش دقیق و قابل اعتماد است. سپس متخصصان این نمونه را از نظر اینکه دارای ویروس باشد یا نه بررسی میکنند. به معنای ساده PCR به معنای واکنش زنجیره ای پلیمراز است. این آزمایشی برای تشخیص مواد ژنتیکی از یک ارگانیسم خاص، مانند یک ویروس است. اگر در زمان آزمایش به ویروس مبتلا شده باشید، این آزمایش وجود ویروس را تشخیص می دهد. این آزمایش همچنین می تواند قطعاتی از ویروس را حتی پس از اینکه دیگر آلوده نشده اید، شناسایی کند.

آزمایش آنتی بادی

تست های خون یا آنتی بادی (سرولوژی) در اصل در این آزمایش به دنبال آنتی بادی ها میگردند. و به شما میگوید آیا عفونت قبلی داشته ای یا خیر؟، هنگامی که شما ابتلا به یک عفونت شده اید بدن شما آنتی بادی ها متناسب را ایجاد میکند. نمونه گیری خون در اصل سبب میشود تا آزمایش آنتی بادی کرونا (کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل) صورت گیرد، که معمولا دو آنتی بادی را شناسایی میکند یکی lgm که بدن شما آنها را به مدت دو هفته ایجاد میکند و سطوح آن یواش بواش افت میکند. دومین آنتی بادی که بدن شما میسازد lgG میباشد که حدود 4 هفته بدن شما آنها را میسازد میتوان گفت این نوع آنتی بادی دارای دوام بیشتری نیز بوده است.

 

تست کرونا پروازی

در این روزها افرادی که میخواهند از کشور خارج یا وارد شوند باید در کنار مدارک های خود جواب آزمایش منفی تست کرونا را نیز داشته باشند. شرکت های هواپیمایی برای اینکه خدمات خود را بتوانند در سطوح بالاتری ارائه کنند برخی از قوانین پروازی داخلی و خارجی خود را تغییر داده اند. و این قوانین این است که اگر قصد سفر به خارج از کشور و یا اینکه بخواهید وارد کشور ایران بشوید باید نتیجه آزمایش pcr کرونا نیز همراه خود داشته باشید. تنها در صورتی که جواب تست شما منفی باشد حق ورود و خروج از کشور را دارید و گرنه اگر مثبت باشد شما دیگر نمیتوانید به سفر خود بروید.

 

سه مرحله کلیدی برای آزمایش COVID-19 PCR وجود دارد

جمع آوری نمونه: یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از یک سواب برای جمع آوری مواد تنفسی موجود در بینی شما استفاده می کند. سواب یک نوک نرم روی یک چوب بلند و انعطاف پذیر است که به داخل بینی شما می رود. سواب‌های بینی انواع مختلفی دارند، از جمله سواب‌های بینی که نمونه‌ای را بلافاصله از داخل سوراخ‌های بینی جمع‌آوری می‌کنند و سواب‌های نازوفارنکس که برای جمع‌آوری به داخل حفره بینی می‌روند. (کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل) هر نوع سواب برای جمع آوری مواد برای آزمایش PCR COVID-19 کافی است. پس از جمع آوری، سواب در یک لوله مهر و موم شده و سپس به آزمایشگاه فرستاده می شود.

استخراج:زمانی که یک محقق آزمایشگاهی نمونه را دریافت می کند، مواد ژنتیکی را از بقیه مواد موجود در نمونه جدا می کند (استخراج).

PCR: مرحله PCR سپس از مواد شیمیایی و آنزیم های خاص و دستگاه PCR به نام چرخه حرارتی استفاده می کند. هر چرخه گرمایش و سرمایش مقدار ماده ژنتیکی مورد نظر را در لوله آزمایش افزایش می دهد (تقویت می کند). پس از چرخه های بسیار، میلیون ها نسخه از بخش کوچکی از مواد ژنتیکی ویروس SARS-CoV-2 در لوله آزمایش وجود دارد. اگر SARS-CoV-2 در نمونه وجود داشته باشد، یکی از مواد شیمیایی موجود در لوله، نور فلورسنت تولید می کند. پس از تقویت کافی، دستگاه PCR می تواند این سیگنال را تشخیص دهد. دانشمندان از نرم افزار ویژه ای برای تفسیر سیگنال به عنوان نتیجه آزمایش مثبت استفاده می کنند.

 

نتایج آزمایش PCR COVID-19 به چه معناست؟

نتیجه آزمایش مثبت
به این معنی است که احتمال دارد شما به SARS-CoV-2 مبتلا شده باشید. این می تواند به دلیل عفونت بدون علامت باشد، اما اگر علائمی دارید، این عفونت COVID-19 نامیده می شود. اکثر مردم بیماری خفیف دارند و می توانند بدون مراقبت پزشکی در خانه به طور ایمن بهبود یابند. اگر علائم شما بدتر شد یا اگر سؤال یا نگرانی دارید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.

نتیجه آزمایش منفی
به این معنی است که احتمالاً در زمان جمع‌آوری نمونه، عفونت با SARS-CoV-2 نداشته‌اید. با این حال، احتمال ابتلا به کووید-19 وجود دارد اما این ویروس با آزمایش شناسایی نشده است. برای مثال، اگر اخیراً آلوده شده‌اید، اما هنوز علائمی نداشته‌اید، ممکن است این اتفاق بیفتد – یا اگر بیش از یک هفته قبل از آزمایش کووید-19 داشته باشید، ممکن است اتفاق بیفتد. (کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل) منفی بودن آزمایش به این معنی نیست که شما برای مدت طولانی ایمن هستید: می توانید پس از آزمایش خود در معرض COVID-19 قرار بگیرید، آلوده شوید و ویروس SARS-Cov-2 را به دیگران منتقل کنید.

 

چه مدت پس از ابتلا به کووید-19 آزمایش شما مثبت است؟

از آنجایی که کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل PCR بسیار حساس است، می تواند مقادیر بسیار کمی از مواد ویروسی را تشخیص دهد. این بدان معناست که این آزمایش می‌تواند به شناسایی قطعات ویروس SARS-CoV-2 ادامه دهد، حتی پس از بهبودی شما از COVID-19 و دیگر مسری نیستند. بنابراین اگر در گذشته‌های دور مبتلا به کووید-۱۹ بوده‌اید، ممکن است به مثبت بودن آزمایش ادامه دهید، حتی اگر نتوانید ویروس SARS-CoV-2 را به دیگران منتقل کنید.

عفونت طولانی مدت در افراد دارای نقص ایمنی می تواند در جایی که ویروس عفونی را برای ماه ها دفع می کنند رخ دهد. همچنین افراد سالم می توانند مجدداً مبتلا شوند. اگر آزمایش شما برای SARS-CoV-2 مثبت بود اما فکر می کنید ممکن است قبلاً از COVID-19 بهبود یافته باشید، لطفاً با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل؛

تفاوت بین آزمایش PCR و آنتی ژن برای COVID-19 چیست؟

دو نوع آزمایش برای COVID-19 وجود دارد: کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل PCR و آزمایش آنتی ژن.

واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR): این آزمایش وجود ماده ژنتیکی واقعی ویروس یا قطعات آن را در هنگام تجزیه آن بررسی می کند. PCR مطمئن ترین و دقیق ترین تست برای تشخیص عفونت فعال است. انجام آزمایشات PCR (کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل) معمولاً ساعت ها طول می کشد، اما برخی از آنها سریعتر هستند.

تست آنتی ژن:

این آزمایش تکه هایی از پروتئین های روی سطح ویروس به نام آنتی ژن را تشخیص می دهد. آزمایش های آنتی ژن معمولاً فقط 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. تست‌های آنتی ژن سریع زمانی دقیق‌تر هستند که در عرض چند روز پس از شروع علائم شما استفاده شوند، یعنی زمانی که بیشترین مقدار ویروس در بدن شما وجود دارد.

کدام آزمایش کووید دقیق تر است؟

آزمایش آنتی ژن معمولاً سریعتر است اما حساسیت کمتری نسبت به آزمایش PCR دارد. از آنجایی که آزمایش آنتی ژن به اندازه PCR دقیق نیست، اگر آزمایش آنتی ژن منفی باشد، (کیت تست pcr کرونا آنلاین تفسیر جواب آزمایش کرونا در منزل) ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما می تواند آزمایش PCR را برای تأیید نتیجه آزمایش آنتی ژن منفی درخواست کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *