تفسیر قیمت تست آزمایش HPV مردان زنان در منزل HPV مخفف ویروس پاپیلومای انسانی است. این شایع ترین بیماری مقاربتی (STD) است که میلیون ها آمریکایی در حال حاضر به آن مبتلا هستند.

HPV می تواند هم مردان و هم زنان را مبتلا کند. اکثر افراد مبتلا به HPV نمی دانند که به آن مبتلا هستند و هرگز علائم یا مشکل سلامتی ندارند.

انواع مختلفی از HPV وجود دارد. برخی از انواع آن باعث مشکلات سلامتی می شوند. عفونت های HPV معمولاً به عنوان HPV کم خطر یا پرخطر دسته بندی می شوند.

HPV کم خطر می تواند باعث ایجاد زگیل در مقعد و ناحیه تناسلی و گاهی اوقات دهان شود. سایر عفونت های کم خطر HPV می تواند باعث ایجاد زگیل در بازوها،

دست ها، پاها یا قفسه سینه شود. زگیل های HPV مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد نمی کنند. آنها ممکن است خود به خود از بین بروند،

آزمایش HPV مورد تایید FDA برای مردان وجود دارد

یا یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ممکن است آنها را در یک روش جزئی در مطب حذف کند.

HPV پرخطر بیشتر عفونت های پرخطر HPV هیچ علامتی ایجاد نمی کنند و ظرف یک یا دو سال از بین می روند. اما برخی از عفونت های پرخطر HPV می توانند سال ها ادامه داشته باشند.

این عفونت های طولانی مدت می تواند منجر به سرطان شود. HPV عامل اکثر سرطان های دهانه رحم است.

HPV طولانی مدت ممکن است باعث سرطان های دیگر (تفسیر قیمت تست آزمایش HPV مردان زنان در منزل) از جمله سرطان مقعد، واژن، آلت تناسلی، دهان و گلو نیز شود.

آزمایش HPV به دنبال HPV پرخطر در زنان است. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً می توانند HPV کم خطر را با بررسی بصری زگیل ها تشخیص دهند.

بنابراین نیازی به آزمایش نیست. هیچ آزمایش HPV مورد تایید FDA برای مردان وجود ندارد و اکثر مردان مبتلا به HPV بدون هیچ علامتی از عفونت بهبود می یابند.

نام‌های دیگر: ویروس پاپیلومای انسانی تناسلی، HPV پرخطر، HPV DNA، HPV RNA

آن برای چه کاری استفاده می شود؟

این آزمایش برای بررسی نوع HPV که می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود، استفاده می شود. اغلب همزمان با پاپ اسمیر انجام می شود،

روشی که سلول های غیرطبیعی را که می توانند منجر به سرطان دهانه رحم نیز شوند، بررسی می کند. زمانی که آزمایش HPV و آزمایش پاپ اسمیر همزمان انجام شود، به آن آزمایش همزمان می گویند.

خانمی 30 تا 65 ساله انجمن سرطان ایرانیان به زنان این گروه سنی توصیه می کند هر پنج سال یک بار آزمایش HPV را با آزمایش پاپ اسمیر (تست مشترک) انجام دهند.

اگر خانمی در هر سنی هستید که در تست پاپ اسمیر نتیجه غیرطبیعی دریافت می کنید.

تست HPV برای زنان کمتر از 30 سال که نتایج آزمایش پاپ اسمیر طبیعی داشته اند، توصیه نمی شود. سرطان دهانه رحم در این گروه سنی نادر است،

اما عفونت HPV شایع است. بیشتر عفونت های HPV در زنان جوان بدون درمان برطرف می شود.

آیا خطری برای آزمایش وجود دارد؟

هیچ خطر شناخته شده ای برای آزمایش HPV وجود ندارد. ممکن است در طول عمل کمی ناراحتی خفیف احساس کنید. (تفسیر قیمت تست آزمایش HPV مردان زنان در منزل) پس از آن، ممکن است کمی خونریزی یا سایر ترشحات واژن داشته باشید.

منفی / عادی. هیچ HPV پرخطری یافت نشد. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است به شما توصیه کند بسته به سن و سابقه پزشکی خود، پنج سال دیگر یا زودتر برای غربالگری مجدد مراجعه کنید.

مثبت/غیر طبیعی HPV پرخطر یافت شد. به این معنی نیست که سرطان دارید. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است آزمایش‌های بیشتری را برای نظارت و/یا تشخیص وضعیت شما تجویز کند. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اگر نتایج شما مثبت بود، مهم است که آزمایشات منظم یا مکرر انجام دهید. ممکن است چندین دهه طول بکشد تا سلول های غیرطبیعی دهانه رحم به سرطان تبدیل شوند.

پیشگیری از سرطان دهانه رحم بسیار ساده تر از درمان آن پس از ایجاد آن است.

هزینه آزمایش HPV چقدر است؟

از یک آزمایش سلامتی نیز توسط اکثریت قریب به اتفاق بیمه های خصوصی و دولتی پوشش داده می شود. اما ممکن است پزشک هزینه کلینیک یا مطب را نیز از شما دریافت کند. (تفسیر قیمت تست آزمایش HPV مردان زنان در منزل) این باعث می شود صورت حساب کلی شما بیشتر شود.

اگر تصمیم بگیرید که آزمایش پاپ را همزمان انجام دهید، ممکن است این هزینه اضافی داشته باشید. علاوه بر این، هر آزمایش STI جداگانه ای که انتخاب می کنید می تواند به کل شما بیافزاید. بیمه اغلب آزمایش HPV انجام شده در آزمایش آن تایم را پوشش می دهد.

اگر در مورد اینکه طرح شما چه چیزی را پوشش می دهد یا نمی کند، قبل از بازدید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

آیا چیز دیگری وجود دارد که باید در مورد آزمایش HPV بدانم؟

واکسن HPV روشی ایمن و مؤثر برای محافظت از خود در برابر عفونت های HPV است که معمولاً باعث سرطان می شوند. واکسن HPV زمانی بهترین عملکرد را دارد که به فردی داده شود.

که هرگز در معرض ویروس قرار نگرفته است. بنابراین توصیه می شود قبل از شروع فعالیت جنسی به افراد داده شود.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) و آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کنند دختران و پسران از سن 11 یا 12 سالگی واکسینه شوند.

معمولاً در مجموع دو یا سه واکسن HPV (واکسیناسیون) با فاصله چند ماه از یکدیگر انجام می شود.

تفاوت در تعداد دوزها به سن کودک یا بزرگسال شما و توصیه های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی بستگی دارد.

اگر در مورد واکسن HPV سؤالی دارید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی فرزندتان و/یا ارائه دهنده خود صحبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *