آزمایش هپاتیت

انواع هزینه تفسیر آزمایش هپاتیت در منزل هپاتیت نوعی بیماری کبدی است. ویروس هایی به نام هپاتیت A، هپاتیت B و هپاتیت C شایع ترین علل هپاتیت هستند.

پانل هپاتیت یک آزمایش خون است که بررسی می کند آیا عفونت هپاتیت ناشی از یکی از این ویروس ها وجود دارد یا خیر.

ویروس ها به روش های مختلفی پخش می شوند و علائم مختلفی ایجاد می کنند:

هپاتیت A اغلب از طریق تماس با مدفوع آلوده (مدفوع) یا با خوردن غذای آلوده منتقل می شود. اگرچه غیر معمول است، اما می تواند از طریق تماس جنسی با فرد آلوده نیز سرایت کند. اکثر افراد بدون هیچ آسیب پایدار کبدی از هپاتیت A بهبود می یابند.

هپاتیت B از طریق تماس با خون، مایع منی یا سایر مایعات بدن آلوده منتقل می شود. برخی از افراد به سرعت از عفونت هپاتیت B بهبود می یابند. برای دیگران، این ویروس می تواند باعث بیماری طولانی مدت و مزمن کبدی شود.

هپاتیت C اغلب از طریق تماس با خون آلوده، معمولاً از طریق مشترک سوزن های زیرپوستی، منتقل می شود. اگرچه غیر معمول است، اما می تواند از طریق تماس جنسی با فرد آلوده نیز سرایت کند. بسیاری از افراد مبتلا به هپاتیت C به بیماری مزمن کبدی و سیروز مبتلا می شوند.

پانل هپاتیت

شامل آزمایش هایی برای آنتی بادی ها و آنتی ژن های هپاتیت است. پروتئین هایی هستند که سیستم ایمنی برای کمک به مبارزه با عفونت ها تولید می کند.

آنتی ژن ها موادی هستند که باعث پاسخ ایمنی می شوند. آنتی بادی ها و آنتی ژن ها را می توان قبل از ظهور علائم تشخیص داد.

نام های دیگر: پانل هپاتیت حاد، پانل هپاتیت ویروسی، پانل غربالگری هپاتیت (انواع هزینه تفسیر آزمایش هپاتیت در منزل).

در طول پانل هپاتیت چه اتفاقی می افتد؟

یک متخصص مراقبت های بهداشتی با استفاده از یک سوزن کوچک از رگ بازوی شما نمونه خون می گیرد. پس از وارد کردن سوزن،

مقدار کمی خون در یک لوله آزمایش یا ویال جمع آوری می شود. هنگامی که سوزن داخل یا خارج می شود ممکن است کمی احساس سوزش کنید. این معمولا کمتر از پنج دقیقه طول می کشد.

همچنین ممکن است بتوانید از کیت خانگی برای آزمایش هپاتیت استفاده کنید. در حالی که دستورالعمل‌ها ممکن است بین برندها متفاوت باشد،

کیت شما شامل دستگاهی برای خارش انگشت شما (لانست) است. از این دستگاه برای جمع آوری یک قطره خون برای آزمایش استفاده خواهید کرد.

این نتایج چه معنی ای می دهد؟

نتیجه منفی به این معنی است که احتمالاً عفونت هپاتیت ندارید.

نتیجه مثبت ممکن است به این معنی باشد که شما قبلاً عفونت ناشی از هپاتیت A، هپاتیت B یا هپاتیت C داشته اید یا قبلاً عفونت داشته اید.

ممکن است برای تأیید تشخیص به آزمایش های بیشتری نیاز داشته باشید. اگر در مورد نتایج خود سؤالی دارید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

درباره تست های آزمایشگاهی، محدوده مرجع و درک نتایج بیشتر بیاموزید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *