چرا آزمایش آلرژی حیاتی است؟

آلرژی به حیوانات خانگی مشکلی شایع است که می تواند باعث مشکلات تنفسی، تحریک پوست و سایر علائم ناخوشایند شود. اگر فکر می کنید شما یا یکی از اعضای خانواده تان ممکن است به حیوان خانگی حساسیت داشته باشید، انجام آزمایش آلرژی مهم است.

آزمایش آلرژی می تواند به شما کمک کند:

مشخص کنید به چه چیزی حساسیت دارید: آزمایش آلرژی می تواند به شما بگوید که به کدام حیوانات خانگی، گرده ها، کپک ها و سایر آلرژن ها حساسیت دارید. این اطلاعات می تواند به شما در اجتناب از محرک هایتان و کاهش علائمتان کمک کند.
شدت آلرژی خود را تعیین کنید: آزمایش آلرژی می تواند به شما بگوید که آلرژی شما چقدر شدید است. این اطلاعات می تواند به پزشک شما کمک کند تا بهترین روش درمانی را برای شما تعیین کند.
از ابتلا به آسم در آینده جلوگیری کنید: مطالعات نشان داده است که کودکان مبتلا به آلرژی حیوان خانگی که در معرض حیوانات خانگی قرار نمی گیرند، در مقایسه با کودکانی که در معرض حیوانات خانگی قرار می گیرند، به احتمال کمتری به آسم مبتلا می شوند.

آسم
یک برنامه درمانی ایجاد کنید: پزشک شما می تواند بر اساس نتایج آزمایش آلرژی شما، یک برنامه درمانی برای شما ایجاد کند. این برنامه ممکن است شامل داروها، اجتناب از محرک ها و یا ایمونوتراپی باشد.

انواع مختلفی از آزمایشات آلرژی وجود دارد، از جمله:

آزمایش پوستی: در این آزمایش، مقدار کمی از آلرژن به زیر پوست شما تزریق می شود. اگر به آلرژن حساسیت داشته باشید، در محل تزریق واکنش خواهید داشت.

آزمایش پوستی
آزمایش خون: این آزمایش آنتی بادی های موجود در خون شما را که نشان دهنده آلرژی به آلرژن های خاص است، اندازه گیری می کند.

آزمایش خون
آزمایش چالش: در این آزمایش، شما در معرض مقدار کمی از آلرژن در یک محیط کنترل شده قرار می گیرید. علائم شما را برای تعیین اینکه آیا به آلرژن حساسیت دارید یا خیر، رصد می کنند.

اگر فکر می کنید شما یا یکی از اعضای خانواده تان ممکن است به حیوان خانگی حساسیت داشته باشید، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد آزمایش آلرژی صحبت کنید.

آزمایش آلرژی می تواند به شما کمک کند تا علت علائمتان را مشخص کنید، شدت آلرژی خود را تعیین کنید و یک برنامه درمانی ایجاد کنید تا بتوانید علائمتان را کنترل کنید و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *